اخبار مدرسه
هشتمین گزارش علمی با موضوع غبن حادث در عقد اجاره PDF چاپ پست الکترونیکی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در ادامه سلسله گزارش های علمی مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، هشتمین گزارش علمی با موضوع غبن حادث در قرارداد اجاره، با پژوهشگر ارجمند، جناب آقای احمد ابراهیمی در تاریخ سه شنبه 26 دی ماه 1396 برگزار گردید.


در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام احمد ابراهیمی با اشاره به ابهام فقهی این بحث، این موضوع را از نظر حقوقی موضوع مطرح و کار شده دانستند و  به دو فرض اشتراط تعدیل مال الاجاره و عدم اشتراط تعدیل مال الاجاره اشاره کردند.


ایشان در ادامه به سه فرض در اشتراط تحلیل مال الاجاره و حکم آن پرداختند و با نقل دو مورد واقعی از تحقق این موضوع در فرانسه و ایران، مبتلی به بودن این موضوع را تبیین کردند.


ایشان در بخش دیگر از بیانات خود به ادعای اجماع مطرح شده پرداخته و این اجماع را محقق ندانستند. و در بخش بیان تجربیات خود، محدود تر بودن موضوع انتخابی تاکید کردند تا محقق بتواند مصادیق کامل آن را بیان و تطبیق کند.

 

 

 

 


 

جهت مشاهده مشروح مطالب مطرح شده بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشاهده مشروح جلسه

 


 
سلسله مباحث اخلاقی - استاد فروغی PDF چاپ پست الکترونیکی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در ادامه سلسله جلسات اخلاقی مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه اسلام، درس اخلاق هفتگی با حضور حضرت حجه الاسلام و المسلمین فروغی دام عزه در تاریخ پنج شنبه 21 دی ماه 1396 برگزار گردید.


ایشان در ابتدای بیانات خود ضمن بیان حدیثی از شب معراج در مورد فضیلت ذکر شریف صلوات، این ذکر را بهترین ذکر خوانده و گفتند: به راحتی با ذکر صلوات می توان صفات خداوندی به دست آورد.


ایشان در ادامه به دعای از امام سجاد علیه السلام اشاره کردند که در آن امام سجاد علیه السلام از خداوند تبارک و تعالی درخواست لشکر و جند الله شدن می کنند و طلبگی را سربازی امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف و خوب درس خواندن را جندالله شدن خواندند.


ایشان در بخش دیگر بیانات خود به مراحل دیگر معنویت اشاره کردند که بعد از جندالله شدن، حزب الله و بعد آن ولی الله شدن است.

 

 

 

 


برای مشاهده مشروح بیانات استاد فروغی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشاهده مشروح جلسه

 
اطلاعیه هشتمین گزارش علمی با موضوع غبن حادث در عقد اجاره PDF چاپ پست الکترونیکی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در ادامه گزارش های علمی مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، هشتمین گزارش علمی با موضوع بررسی غبن حادث در قرارداد اجاره، با حضور پژوهشگر محترم آقای احمد ابراهیمی برگزار می گردد.


زمان: سه شنبه، 26 دی ماه 1396 ساعت 11:15


مکان: صفائیه، کوچه 19، انتهای کوچه سمت راست، مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام

 

جهت مشاهده خلاصه ای از مطالبی که ارائه خواهد شد، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشاهده خلاصه  مطالب


و من الله التوفیق

 
دومین جلسه سرگروههای علمی مدرسه فقهی امام محمد باقرعلیه السلام PDF چاپ پست الکترونیکی

 

بسمه تعالی

در ادامه جلسات سرگروههای علمی طلاب بخش خارج مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، دومین جلسه سرگروه های علمی، در سال تحصیلی 97-96 در تاریخ دوشنبه 18 دی ماه 96 برگزار شد.


در ابتدای جلسه حجة الاسلام و المسلمین آقای امامی میبدی (دام عزه) معاونت محترم آموزش بخش خارج مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، گزارشی از عملکرد سرگروه ها علمی بیان کردند. در این گزارش علاوه بر بیان نقاط قوت سرگروه های محترم علمی، به نقدهایی در این زمینه اشاره شد. معاونت محترم آموزش، در بخش دیگر بیانات خود به درخواست های طلاب اشاره کردند.


در ادامه حجة الاسلام و المسلمین گلشن (دام عزه) معاونت محترم پژوهش با اشاره به فلسفه شکل گیری سرگروه های علمی، بر فاصله داشتن وضعیت کنونی با نقاط مطلوب تاکید کردند.


ایشان مراعات ضوابط شکلی پژوهش ها در قالب موضوعات و عناوین مهم را وسیله ای برای مطرح شدن و قابل استفاده شدن مقاله در مجلات معتبر علمی دانستند.

 دبیر سرگروه های علمی حجة الاسلام و المسلمین تقوی (دام عزه) نکات و تذکراتی که در جهت ارتقای کمی و کیفی فعالیت ها لازم بود را متذکر شدند. ایشان توجه ویژه سرگروه های علمی به آیین نامه های مصوب را خواستار شدند.


در پایان سرگروه های محترم علمی به نقد و بیان نکات ضروری پرداختند.

 


 
سومین نشست مدیرت محترم بخش سطح مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام PDF چاپ پست الکترونیکی


بسم الله الرحمن الرحیم

در ادامه سلسله نشست های مدیریت محترم بخش سطح مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام با طلاب این مدرسه، سومین نشست مدیریت محترم درتاریخ پنج شنبه 14 دی ماه 1396 برگزار گردید.


در ابتدای این جلسه حجه الاسلام و المسلمین سلیمانی دام عزه، به اردوی زیارتی عتبات عالیات اشاره کردند که در مرحله اول این اردو، طلاب محترمی که همسران آنان تاکنون توفیق تشرف به عتباب عالیات را نداشته اند، در ایام آغازین سال 97 به صورت خانوادگی به عتباب عالیات مشرف خواهند شد. ایشان مرحله دوم این اردوی زیارتی را مختص طلابی دانستند که خانوادگی به عتبات عالیات مشرف نشده اند.


ایشان در بخش دوم بیانات خود به نتایج و نمرات طلاب محترم در نیم سال اول سال تحصیلی جاری اشاره و نتایج به دست آمده را رضایت بخش دانستند به نحوی که قریب به اتفاق افراد حائز امتیاز لازم شده اند.


استاد سلیمانی دام عزه در ادامه به برنامه هماهنگ شده توسط معاونت پرورشی مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام اشاره کردند که طی این برنامه طبق هماهنگی صورت گرفته با حضرت استاد همتیان دام عزه، ایشان در روزهای سه شنبه در مدرسه حضور داشته و طلاب مدرسه می توانند با هماهنگی معاونت پرورشی مدرسه، از محضر این استاد حوزه در جهت مشاوره های درسی و اخلاقی استفاده کنند. در ادامه ایشان به نکاتی مورد اهمیت مباحث اخلاقی پرداختند.


 
نشست اساتید بخش خارج مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام PDF چاپ پست الکترونیکی

 

بسم  الله الرحمن الرحیم

نشست اساتید بخش خارج مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام با حضور مدیریت محترم و معاونین ایشان در تاریخ چهارشنبه 13 دی 1396 برگزار گردید.


در این جلسه بعد از تلاوت َآیاتی چند از کلام الله مجید، معاون محترم آموزش بخش خارج مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، حجة الاسلام و المسلمین امامی میبدی دام عزه اعلام برنامه فرمودند.

در ادامه جلسه دبیر سرگروه های علمی حجة الاسلام و المسلمین تقوی دام عزه با اشاره به تاریخچه شکل گیری سرگروه های علمی، به توضیحی در مورد شرح وظایف و ضرورت های آن پرداختند.


دیگر سخنران جلسه، معاون محترم پژوهش حجة الاسلام و المسلمین حاج آقای گلشن دام عزه بودند که طی سخنان خود  واحدهای مختلف این بخش را تشریح فرمودند و بر ضرورت پژوهش محوری در تحصیلات خارج تاکید داشتند.


در ادامه مدیریت محترم خارج حضرت حجة الاسلام و المسلمین حاج آقای سید علی شبیری زنجانی (دامت برکاته) به گزارشی از فعالیت ها و پیشرفت های خارج پرداختند. ایشان با اشاره به پذیرش طلبه از خارج از مدرسه برای این بخش اشاره کردند.


مدیریت محترم خارج با اشاره به رابطه نزدیک بین مسئولین و طلاب، سر زدن به خانه های طلاب و آشنا شدن و در جریان مشکلات زندگی آنان قرار گرفتن را یکی دیگر از راه های ارتباطی مسئولین با طلاب برشمردند.


حجة الاسلام و المسلمین حاج آقای سید علی شبیری زنجانی (دامت برکاته) اردوی علمی زیارتی تابستان گذشته را از دیگر دستاوردها و تجربه های موفق این بخش مدرسه دانسته و دیدار با تمام مراجع نجف را از برکات این سفر دانستند. ایشان ضمن سخنان خود اهتمام بیشتر اساتید به امر تهذیب طلاب و فضلا را خواستار شدند.


در پایان جلسه اساتید محترم نقطه نظرات خود را بیان فرمودند.

 

 

 

 
سلسله مباحث اخلاقی - استاد کفیل PDF چاپ پست الکترونیکی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در ادامه سلسله جلسات اخلاقی مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، جلسه اخلاق هفتگی با حضور حجت الاسلام و المسلمین کفیل دام عزّه در تاریخ پنج شنبه 7 دی ماه 1396 برگزار گردید.


در این جلسه استاد کفیل ضمن تبریک میلاد مسعود حضرت امام حسن عسگری علیه السلام و اشاره به نقل های مربوط به ولادت ایشان، به روایتی از محضر مبارک رسول اکرم صلی الله علیه و اله با مضمون غفران خداوند برای کسی که بر حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها سلام و درود بفرستد، اشاره و  صلواتی را که از امام حسن عسگری علیه السلام در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها نقل شده است را قرائت کردند.


ایشان در ادامه ضمن معرفی مختصری از ابوهاشم جعفری، سه روایت از ایشان با مضامین عدم سبک شمردن گناهان، اهل معروف بودن و شکرگزاری خداوند به جهت ولایت اهل بیت علیهم السلام اشاره و توضیحاتی پیرامون آن بیان کردند.

 

 

 


برای مشاهده مشروح بیانات استاد کفیل، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشروح بیانات

 
نشست علمی با موضوع بررسی فقهی معاملات سهام در بورس PDF چاپ پست الکترونیکی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در ادامه سلسله نشست های علمی مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، سی امین نشست علمی با موضوع بررسی فقهی معاملات سهام در بورس اوراق بهادار، و با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید رضایی ، رئیس کارگروه تخصصی فقهی بازار سرمایه و عضو هیئت علمی دانشگاه مفید، در تاریخ چهارشنبه 6 دی ماه 1396 برگزار گردید.

 

در ابتدای این جلسه جناب آقای میثم حامدی، مدیر گروه بازارها و ابزارهای مالی مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی به معرفی فعالیت های دفتر مطالعات کاربردی مالی اسلامی قم پرداختند.

 

 

 

 

 

 

جهت مشاهده مشروح جلسه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشاهده مشروح نشست.

 
بازدید از موسسه دائره المعارف فقه اسلامی PDF چاپ پست الکترونیکی

بسم الله الرحمن الرحیم

در ادامه سلسله نشست ها و بازدیدهای علمی مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، طلاب بخش خارج این مدرسه، در تاریخ پنج شنبه 30 آذرماه 1396 از موسسه دائره العارف فقه اسلامی تحت اشراف حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی دام ظله بازدید کردند.

در ذیل گزارش اجمالی این بازدید علمی ارائه می گردد.

 

در بازدید از این موسسه در ابتدا حضرت حجه الاسلام و المسلمین محمدی دام عزه، بعد از عرض خوش آمد گوئی به طلاب، به به بیان فعالیت های موسسه برای تدوین دائره المعارف فقه شیعه پرداختند. ایشان در ابتداء اهمیت کار موسوعه نگاری را تبیین کرده و فرمودند: « موسوعه نویسی با دیگر کارهای پژوهشی تحقیقی مانند روزنامه نگاری و یا مجلات متفاوت است. موسوعه باید جامع همه ی اقوال و نظریات و ادله و مناقشات آنها باشد و هم در عین حال مختصر باشد و تطویل نداشته باشد». ایشان در ادامه فرمودند: «این اولین کاری است که در شیعه انجام می شود؛ زیرا اهل سنت موسوعه کویتیه و مصریه را دارند که حدود 40 جلد است؛ لکن در فقه شیعی تا کنون چنین موسوعه ای نگاشته نشده بود. از نظر حجم موسوعه ها، موسوعه ی شیعی بسیار حجیم تر از موسوعه ی اهل سنت است؛ چرا که به برکت علوم اهل بیت علیهم السلام، شیعه دارای فروعات فقهی بسیاری می باشد و فقهای شیعه در طول تاریخ، فروعات زیادی را بحث و بررسی کرده اند و حال آنکه اهل سنت دارای این جامعیت نیستند و به دلیل کم بودن ادله ی نقلی آنان، خودشان با مسایل عقلی و قیاس و غیره فروعاتی را مطرح کرده اند» ایشان در مورد ارزش این موسوعه در ادامه فرمودند:« این موسوعه در بسیاری از جهات کامل و جامع است؛ یعنی اگر کسی بخواهد تمام نظرات فقهاء را ملاحظه کند، با مراجعه به این موسوعه آن را خواهد یافت».

 

حجه الاسلام و المسلمین محمدی، سپس به بیان مراحل کار در موسوعه پرداختند: « این کار به دستور رهبری معظم  دام ظله و با اشراف حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی دامت برکاته آغاز شد. سیر این پژوهش ها در موسوعه بدین شکل است که اول مدخل گزینی است. موسوعه طبق حروف الفباء مدخل گزینی می شود و از طریق آن می توان به مداخل فقهی و اصطلاحات آن راه یافت. این مدخل ها سپس برای فهرست گزینی مورد استفاده قرار می گیرند. فهرستی تهیه می شود و فروعات و زیر مجموعات آن نیز مطرح می شود. سپس چند نفر به عنوان بررسی کننده کار را مورد بررسی قرار می دهند، تا در طرح فروعات کمبودی وجود نداشته باشد. مدخل ها نیز خود به دو قسم تقسیم می شود: اصلی و فرعی. فرق مداخل اصلی وفرعی این است که در مدخل اصلی تمام بحث ها در همین مصطلح مطرح می شود؛ یعنی اگر قولی مطرح شود، با ادله اش و نقض ها و مناقشه ها به طور کامل مطرح می شود؛ بنابراین در مدخل اصلی تمام مباحث مطرح می شود، ولی در فرعی اینگونه نیست. در فرعی هر مطلبی هم بیاید خلاصه است و برای تفصیل، به قسمت اصلی آن ازجاع داده می شود. بعد از این مرحله به ویرایش می رود تا با یک قلم تمامی مطالب نوشته شود و بعد به چک استخراج می رود؛ یعنی آدرس کتاب ها باید به صورت دقیق آورده شده باشد؛ بعد از چک استخراج نیز برای تایپ می رود و باز در مرحله ی نهایی یک بار دیگر توسط ناظرین بررسی می شود و بعد از بررسی نهایی تقدیم به محضر آیت الله هاشمی شاهرودی می شود، تا ملاحظه فرمایند و اشکالات و تذکراتی اگر داشته باشند، می فرمایند و اصلاح می کنیم. بعد از اصلاح نهایی به مرحله ی چاپ می رود. تا کنون 36 جلد از آن به چاپ رسیده است.

 

ایشان در پی سوالات طلاب در مورد سایر فعالیت های موسسه فرمودند: «درموسسه کارهای دیگری نیز انجام می شود که عبارتند از: «فرهنگ فقه، مجلات فقه، مقالات تقریب و دانشنامه ی فقه و فقهاء. همه این نوشته ها نیز از طریق سایت در دسترس عموم قرار می گیرد.

ایشان در مورد فرهنگ فقه فرمودند: « فرهنگ فقه همان موسوعه است؛ لکن مختصر تر و ترجمه شده است». سپس دوستان به بخش کتابخانه ی مرکزی موسسه رفته و توضیحاتی از مسئول مربوطه حضرت حجه الاسلام و المسلمین قطیبی دام عزه شنیدند. ایشان فرمودند: «بیش از 50 هزاز جلد کتاب در این کتابخانه موجود است. این کتاب خانه با اینکه بسیاری از کتاب ها را در خود جای داده است و برخی کتاب های نفیس قدیمی نیز دارد و لکن به صورت قفسه باز در اختیار محققین قرار می گیرد تا بتوانند در پژوهش های خود از آن ها استفاده کنند؛ حتی برخی از کتب قدیمی اهل سنت در این کتابخانه موجود است که در خود کتابخانه های اهل سنت در ایران وجود ندارد.»

 

سپس طلاب شرکت کننده در این بازدید علمی، از بخش های دیگر موسسه، از جمله دفتر موسوعه فقه مقارن و همچنین دفتر مجله ی فقه اهل بیت علیهم السلام بازدید کردند .

 

 

 

 

 

 
موفقیت طلاب مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام PDF چاپ پست الکترونیکی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پنجمین دوره المپیاد کشوری حوزه های علمیه، در چهار مقطع ادبیات، فقه و اصول سطح 1(اتمام لمعتین)، فقه و اصول سطح 2(اتمام رسائل) و فقه و اصول سطح 3(اتمام کفایه)، در آذرماه 1396 در مجمتع فرهنگی حضرت نرجس خاتون جمکران برگزار گردید.

 

به لطف خداوند متعال و زحمات اساتید و طلاب مدرسه فقهی امام باقر علیه السلام، در این مرحله از مسابقات علمی که با حضور حدود 120 نفر از طلاب برگزیده سراسر کشور برگزار گردید، طلاب این مدرسه مبارک موفق شدند با موفقیتی چشمگیر موجب خرسندی و افتخار آفرینی برای این مجموعه پرتلاش شوند. از میان نفرات حائز رتبه برتر و شایسته تقدیر، پنج نفر از طلاب این مدرسه حائز رتبه و سه نفر به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

 

مراسم اختتامیه و اهداء جوائز برگزیدگان این مسابقات در روز جمعه 1 دی ماه 1396، در دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دام ظله برگزار گردید.

 

ضمن تبریک و آروزی موفقیت روز افزون برای این عزیزان، اسامی ایشان به شرح زیر ارائه می گردد.

 

ادبیات:

جناب آقای علی مرتضوی؛ حائز رتبه اول

 

فقه و اصول سطح یک:

جناب آقای جواد شهرابی فراهانی؛ حائز رتبه اول

جناب آقای جمال آغاز؛ شایسته تقدیر

 

فقه و اصول سطح دو:

جناب آقای حسن قاسمی ساوجی؛ حائز رتبه سوم

جناب آقای امیر عباس پور؛ شایسته تقدیر

 

فقه و اصول سطح سه:

جناب آقای مهدی منصوری؛ حائز رتبه اول

جناب آقای حسین سلیم زاده؛ حائز رتبه دوم

جناب آقای مسعود عطارمنش؛ شایسته تقدیر

 

 

جناب آقای علی مرتضوی؛ حائز رتبه اول در مقطع ادبیات

 

جناب آقای جمال آغاز؛ شایسته تقدیر در مقطع فقه و اصول سطح یک

 

جناب آقای امیر عباس پور؛ شایسته تقدیر در مقطع فقه و اصول سطح دو

 

جناب آقای حسین سلیم زاده؛ حائز رتبه دوم فقه و اصول سطح سه

 

جناب آقای مسعود عطارمنش؛ شایسته تقدیر مقطع فقه و اصول سطح سه

 

 

 
اولین نشست عمومی مدیریت محترم بخش خارج PDF چاپ پست الکترونیکی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

به لطف خداوند متعال، اولین نشست عمومی طلاب بخش خارج مدرسه فقهی امام محمد باقرعلیه السلام، با حضور مدیریت محترم بخش خارج، حضرت حجه الاسلام و المسلمین سید علی شبیری زنجانی دامت برکاته و معاونین ایشان در تاریخ چهارشنبه 29 آذرماه 1396 برگزار گردید.


در ابتدای جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، توسط حجه الاسلام سید حمیدرضا مقدسی، حجه الاسلام و المسلمین منتظری دام عزه، طی بیانات خود بر اهمیت تحصیل فقه و اصول در سطوح عالی اشاره داشتند. ایشان در ادامه دوره تحصیل علوم اهل بیت علیهم السلام را فرصتی الهی و استثنایی برشمردند و بر کاربردی کردن فقه اهل بیت علیهم السلام اشاره داشتند.


در ادامه دبیر سرگروه های علمی مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، حجه الاسلام و المسلمین تقوی زید عزه به توضیحاتی در مورد ضرورت ها و پیشرفت های این عرضه پرداختند.


حجه الاسلام و المسلمین گلشن زیدعزه، معاون پژوهش مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام، با اشاره به تحولات در این معاونت و تغییر برخی مدیران این معاونت، از مسئولین سابق تشکر و قدردانی کردند. ایشان در ادامه بیانات خود به ضرورت پرداختن به پژوهش های کارآمد در مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام را تشریح کردند.


در بخش دیگر این جلسه حجه الاسلام و المسلمین سید علی شبیری زنجانی دامت برکاته گزارش اجمالی از بخش خارج مدرسه فقهی امام محمد باقرعلیه السلام بیان فرمودند. ایشان طی بیان آماری از رساله های علمی طلاب مدرسه، ابراز امیدواری کردند این روند از لحاظ کمی و کیفی روبه رشد باشد. مدیریت محترم بخش خارج مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام با اشاره به سفر علمی، زیارتی نجف اشرف، از برگزاری جلسات متعدد قبل و بعد از سفر خبر دادند و از برگزار کنندکان این سفر، به خصوص حجه الاسلام و المسلمین امامی میبدی، معاونت آموزش تشکر کردند.


در پایان جلسه، معاونت آموزش از ممتازین و افراد برگزیده سال تحصیلی 96-95 و برندگان اردوی نجف اشرف تجلیل و قدردانی کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت مشاهده مشروح بیانات استاد منتظری بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشاهده بیانات

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

منوی اصلی


ورود طلاب 

آزمون ورودی مراکز تخصصی فقهی حوزه علمیه

امورطلاب و اساتید

O  امور خوابگاه مدرسه

O  امور رفاهی طلاب

O  امور رفاهی اساتید

O  تسهیلات ورزشی

O  اردوی زیارتی پژوهشی مشهد مقدس

O  امور پرورشی

O  اطلاعیه‌ها

O  ارتباط با مسوولین

معاونت آموزش

O  قوانین و مقررات آموزشی:  سطح خارج

O  معرفی اساتید:  سطح خارج

O  برنامه امتحانات:  سطح خارج

O  اطلاعیه‌های آموزشی:  سطح خارج

O  ارتباط با مسوول آمورش:  سطح خارج

O  پرسش و مباحثات علمی

O  نمونه سوالات دروس سطح

O  آیین نامه تقریرات و پژوهش های خارج

Hosting: Ilimitada Hosting Chile VPS